רילוקיישן ישראלי

קק״ל בונה את ארץ המחר - ישראל 2040

כותבים על 2040

תמיד רציתם לדעת איך זה מרגיש לעוף?

מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה מאפשר לכם לחוות איך זה מרגיש להיות חלק מלהקת עגורים, לצפות בקיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון ובנתיבי הנדידה העולמיים, ליהנות מתערוכות צילומי טבע מרהיבות ולצפות בסרטים באודיטוריום מפואר

צילום: מיכאל חורי, מערך ההסברה קק״ל

 

אתמול, ב-6.11 לאחר עשור שנות תכנון והקמה, ובהשקעה של כ-130 מיליון שקל חנכה קרן קיימת לישראל את מרכז המבקרים החדש באגמון החולה, על שם סטיבן ג'יי הארפר. המרכז החדש מציע למבקריו שלל אטרקציות טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות למבקר לחוות את אגמון החולה ועולם הצפרות בצורה מעניינת, ייחודית ומלמדת.

את מרכז המבקרים חנכו יו"ר קק"ל, דניאל עטר וראש ממשלת קנדה לשעבר, סטיבן ג'יי הארפר. הארפר נרתם לקידום הפרויקט ותרם לו באופן אישי עוד בזמן כהונתו כראש ממשלת קנדה ועל שמו נקרא המרכז. יחד הם גזרו את הסרט אשר פתח רשמית את מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה, שנחשב לאתר הצפרות הגדול ביותר בישראל ואחד הגדולים בעולם.

מרכז המבקרים החדש באגמון החולה | צילום: מיכאל חורי, מערך ההסברה קק״ל

״המרכז החדש יפַתֵח את תיירות האזור וישפיע בצורה משמעותית על מעגלי התעסוקה וההכנסה באזור הצפון כולו", הסביר עטר, והדגיש: "אחוז אחד נוסף ממיליוני הצפרים בעולם שיגיעו לבקר במרכז יהוו תרומה אדירה לכלכלת הגליל .עבורנו, כמי שגדלו על סיפורי החלוצים וייבוש הביצות ההרואי של קק"ל בשנות ה-50 של המאה הקודמת, תהיה זו גם סגירת מעגל מרגשת״.

"הפארק הזה הוא אחד מסיפורי השיקום הגדולים, ממש כמו שהמדינה הזו היא לעם היהודי" אמר הארפר, והוסיף כי זה כבוד גדול שהמרכז ייקרא על שמו.

בשורה לתושבי הצפון
במרכז תוכלו למצוא אטרקציות רבות וביניהן: תחנת VR שכוללת מיטות וכורסאות מונגשות עם משקפי מציאות מדומה בעזרתם ירגישו המבקרים איך זה להיות חלק מלהקת עגורים ולנדוד לאורך השבר הסורי אפריקאי, גלובוס לדים המציג את נתיבי הנדידה העולמיים, קיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, "מיני אגמון"- מיצג אשר ממחיש את השינויים שעבר אגמון החולה, פינת קק"ל- בה תוצג ההיסטוריה של קק"ל על מסכי לד חדשניים, ואולם הכנסים – בו תוצג תערוכת צילומי טבע. בנוסף, קיים במרכז אודיטוריום מפואר הכולל כ-200 מקומות ישיבה, וישמש כבית קולנוע עבור תושבי הצפון אשר עד כה היו צריכים לנסוע מעל לשעה בכדי לצפות בסרטים. מעת לעת, יוקרנו סרטים המתארים את ההיסטוריה של האגמון.

המתחם החדש למבקרים של הקקל | צילום: מיכאל חורי, מערך ההסברה קק״ל

בחודשיים הראשונים יפתח מרכז המבקרים לתקופת "הרצה" במהלכה הכניסה למרכז תהיה ללא עלות. לאחר מכן, הכניסה תהיה בתשלום סמלי כאשר מחצית מהתשלום יועבר לחקלאיים המקומיים והמחצית השנייה לתחזוק השקעה וטיפוח במרכז המבקרים ע"י קק"ל.

מרכז המבקרים החדש נחנך כחלק מפעילותה של קק"ל למען הפריפריה כחלק מתוכנית רילוקיישן ישראלי- קק"ל בונה את ארץ המחר, שמטרתה להביא מיליון תושבים חדשים לנגב וחצי מיליון תושבים לגליל עד לשנת 2040. קק"ל רואה בחיזוק הפריפריה מבחינת כלכלית, חברתית, תיירותית ותרבותית ערך עליון ופועלת בכל העת למען מטרה זו.

 

הכתבה נכתבה בשיתוף אתר mako

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

יו״ר קק"ל: "השארת הצעירים בגליל ובנגב היא משימה לאומית־כלכלית״

יו״ר קק"ל: "השארת הצעירים בגליל ובנגב היא משימה לאומית־כלכלית״

״הייטק, חינוך ו- 1.5 מיליון מתיישבים״

״הייטק, חינוך ו- 1.5 מיליון מתיישבים״

כדאי שתתיישבו- מידע על התנועות המיישבות

הכירו את התנועות המיישבות שפועלות יחד עם קק"ל ומחברות את התושבים לאדמה

צרו איתנו קשר:

Scroll Up